Ημερομηνία δημοσίευσης10 Απρίλιος, 2018 - 13:45
Κλάδος
Περιοχή
Τύπος απασχόλησης

Ο πελάτης μας βιομηχανία τροφίμων της Βόρειας Αττικής επιθυμεί να προσλάβει μόνιμα έναν Λογιστή Κοστολόγο.

Οι κατάλληλοι/ες υποψήφιοι/ες θα πρέπει να διαθέτουν τα πιο κάτω προσόντα:

Απόφοιτοι ΑΕΙ ή ΤΕΙ,

3-5 έτη προϋπηρεσίας σε τμήμα Κοστολόγησης, ιδανικά σε βιομηχανία τροφίμων,

Άριστο χειρισμό ERP με γνώση σχεδιασμού της παραμετροποίησης,

Πολύ καλή έως και άριστη γνώση της Αγγλικής πέραν της Ελληνικής,

Άριστη γνώση του reporting, και κατά συνέπεια των υπολογιστικών φύλλων τουλάχιστον, ενώ ιδανικά το αντίστοιχα λογισμικά,

Ιδανικά, να γνωρίζουν συνολικά το λογιστικό κύκλωμα,

Ιδανικά να διαθέτουν άδεια Λογιστή Φοροτεχνικού Α' τάξεως, ειδάλλως Β΄ τάξεως οπωσδήποτε,

Να διαθέτουν άδεια οδήγησης.

Ο / Η κάτοχος της θέσης θα αναλάβει τα εξής καθήκοντα:

Της άμεσης ευθύνης της κοστολόγησης προϊόντων και υποπροϊόντων τροφίμων,

Την μέτρηση οικονομικών στοιχείων της εταιρίας και έκδοση αναφορών προς τη διοίκηση σε τακτική βάση,

Την συμμετοχή στο σχεδιασμό και την παραμετροποίηση του ERP σε συνεργασία με εξωτερικό σύμβουλο και λοιπά μέλη των διευθύνσεων της εταιρίας.

Η εργασία διεξάγεται σε ένα πλήρως αυτοματοποιημένο περιβάλλον μίας βιομηχανικής επιχείρησης με άριστο κλίμα εργασίας, συνεργατικό περιβάλλον που προωθεί και ενισχύει την επαγγελματική ανάπτυξη των ανθρώπων του, ενώ η συγκεκριμένη θέση επιτρέπει προοπτικές περαιτέρω εξέλιξης.

Βιογραφικά σημειώματα παρακαλείστε να υποβάλετε αναφέροντας τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε